Toralei v Mariánských lázní.

18. března 2014 v 17:53 | Toralei |  Toralei
O jarních prázdninách jsem navštívila Mariánské lázně. Vzala jsem s sebou Toralei a udělala jsem s ní docela dost fotek. A teď několik informacích o Mariánských lázní. Je na prachy


Mariánské Lázně (německy: Marienbad) jsou město v Karlovarském kraji, 25 km jihovýchodně od Chebu. Město zaujímá rozlohu 51,78 km² a žije zde přes 13 tisíc obyvatel. Mariánské Lázně jsou nejmladší z proslulého trojúhelníku západočeských lázeňských měst.


Přírodní podmínky

Město se nachází v údolí jižně od CHKO Slavkovský les. Parky v centru města protéká ze severu na jih Úšovický potok, který je veden v regulovaném korytě. V jedné části města je sveden do tunelu pod zástavbu. Z východních svahů do města přitéká také Pstruží potok.

Minerální prameny

V Mariánských Lázních a okolí vyvěrá na 100 minerálních pramenů s obsahem oxidu uhličitého a minerálních solí, z nichž je zachyceno a využíváno 53 pramenů. Jedná se o studené železnaté kyselky, odlišného chemického složení. K pitným kúrám se používá především těchto šest hlavních pramenů: Křížový, Rudolfův, Karolinin, Lesní, Ambrožův a Ferdinandův. Mariin pramen, který dal městu název, je pouze vývěr plynu - oxidu uhličitého. Prameny a jejich léčivé účinky byly známy dávno před založením lázní obyvatelům okolních vesniček. K dalším pramenům Mariánských Lázní patří: Alexandřin, Antonínův, Balbínův, Hamelika, Medvědí, Pirátův a Prelátův.
Mariánské Lázně
zdoj wikipedia
A teď několik fotek.....Poblíž Mariánských lázní se nachází také lyžařský areál a kousek od něj Boheminium ("miniatury") českých památek.
Vzala jsem tam Toralei též a udělala jsem také nějaké fotky.


Mám v plánu udělat další prezntačku ve které se tyto fotky budou zobrazovat. Bude v ní docela dost fotek, takže se máte na co těšit. Ale myslím tím ty, co to nenudí sledovat! :D
Takže mi nezbývá než vám popřát hezký den a zase někdy na viděnou! Ahoj!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 anonim anonim | 31. března 2014 v 16:40 | Reagovat

Super fotky :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama